Logo: Independent Living Institute (To www.independentliving.org)

Apmācība kā transportlīdzeklis uz nodarbinātību: Jaunumu lapa, Septembris 2007

Dārgais lasītāj,

Šī ir otrā publiskā jaunumu lapa ES mēroga projektam „Apmācība kā Transportlīdzeklis uz Nodarbinātību” (ATN). Latvijā projektu realizē „Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons””, www.apeirons.lv

Projekta ilgums ir 2 gadi, un tas tiek realizēts ES mērogā, lielu uzmanību pievēršot valsts institūciju apmācībai. Projekta mērķi ir:

  1. Veicināt apmācību programmas publiskajā vidē un piedāvāt tās cilvēkiem ar invaliditāti.
  2. Izveidot piedāvāto apmācības programmu sarakstu, kurām var pieteikties cilvēki ar invaliditāti.

Projekts tiek īstenots Īrijā, Latvijā, Vācijā, Somijā, Grieķijā, Spānijā, Zviedrijā, Polijā un Bulgārijā. Sīkāku informāciju par projektu varat iegūt starptautiskā mājas lapā http://www.independentliving.org/training

Projekta svaigākās ziņas

Projektā ir sākusies noslēguma fāze (tas beidzas 2007. gada decembrī). Šobrīd tiek pabeigts buklets uzņēmējiem, kas skaidro kā izmantot praktikantus kā resursu, ar mērķi palielināt iespēju jaunām kvalificētām personām tai skaitā cilvēkiem ar invaliditāti, nostiprināt sevi darba tirgū. Buklets tiks publicēts un izplatīts 2007. gada rudenī. Ja esat ieinteresēti saņemt bukletu, lūdzu, sazinieties ar Kārli Višu, e-pasts: karlis@apeirons.lv

Oktobrī apmeklējiet mūsu mājas lapu http://www.independentliving.org/training. Jums būs iespēja salīdzināt projektā iesaistīto valstu valsts institūciju aģentūru apmācību programmas, invaliditātes politiku un pieejamās darba vietas.

ATN dodas uz Strasbūru

Vairāk kā 150 cilvēki ar invaliditāti no Beļģijas, Bulgārijas, Francijas, Vācijas, Īrijas, Itālijas, Norvēģijas, Spānijas, Zviedrijas un Lielbritānijas no 5.-7. septembrim tikās Eiropas Parlamentā Strasbūrā, lai runātu par vienādām iespējām.

Tikšanās laikā tika prezentēts ATN projekts, ar mērķi uzsākt sadarbības tīklu ar Neatkarīgās Dzīves centriem no dažādām valstīm.

Vācijas nacionālais koordinators Huberts Bernards tikās ar bijušo praktikantu Vasīliju Katsiolisu. H.Bernards izteicas atbalstu, lai uzsāktu sadarbību ar Neatkarīgās dzīves centru un ES administrāciju. Šobrīd Vasīlijs Katsiolis ir Vācijas Antidiskriminācijas asociācijas (D.A.D.V.) pārstāvis.

Kādi bija Starsbūras brauciena rezultāti?

Cilvēki ar invaliditāti iegūst arvien vairāk drosmi un atzinību, jo viņi ir daudz. Politiķi vairāk kā iepriekš saprata, ka šie cilvēki nevar būt pārraudzīti un ka viņi cīnīsies par savām tiesībām uz vienādām iespējām visā Eiropā.

Nākošā “Apmācība kā transportlīdzeklis uz nodarbinātību“ jaunumu lapa tiks izplatīta Oktobrī.

TVE project logo

Project documents

Information in Latvian

Information in Polish

Information in English

Information in Spanish

Information in Swedish

Information in German

Information in Greek

Information in Bulgarian

Information in Finnish


Training as Vehicle to Employment, TVE, was a two year project that started in January 2006 and ended in December 2007.